СК "Спарта-17"

Карате киокушинкай (шинкиокушинкай) в Александрии

Золото і бронза Чемпіонату Європи з фулконтакт карате з Ізраїлю привезли вихованки СК «СПАРТА-17»!

22-23 березня в Ізраїлі, в м. Рішон Лєцион відбувся перший Чемпіонат Європи з фулконтакт карате. В змаганні прийняли участь понад 250 спортсменів з 11 країн. Українську команду представляли 32 спортсмени, з них троє олександрійців, вихованці СК «СПАРТА-17»: Ткаченко Софія, Слинько Михайло та Ліонова Олександра.

Змагання проходили в два дні. В перший день змагалися до полуфіналів, другий — полуфінали і фінали.
Слинько Михайло досить впевнено розпочав двобій, але до кінця темп не витримав і за рішенням суддів перемогу присудили його супернику з Росії.
Ткаченко Софія за вихід у фінал поступилася грузинській спортсменці, хоча частково «допомогли» Софії судді і, як результат – бронза Чемпіонату Європи.
Ліонова Олександра достроково виграла перший двобій у ізраїльської спортсменки, другий виграла у росіянки також з оцінкою «вазарі». В третьому, фінальному, двобої Олександра також домінувала весь час на майданчику, з оцінкою «вазарі» виграла у ще однієї представниці Ізраїлю і стала чемпіонкою Європи -2019 з фулконтакт карате в абсолютній ваговій категорії.
Окрім самих змагань спортсмени ознайомились з місцевими традиціями, єврейською культурою, відвідали історичне місто Єрусалим та «Мертве море», де отримали масу вражень. Справжньою несподіванкою для багатьох спортсменів була ескалація конфлікту між Ізраілем та «Сектором Гази» протягом останніх двох днів. Наша команда проживала в 10-12 км від «Гази», звідки вівся ракетний обстріл ізраїльських територій, тому вечірня прогулянка останнього вечора була зіпсована і всі провели вечір в номерах біля телевізорів, які віщали останні події. З готелю було чути десь вдалині вибухи та сирени, бомбосховище в готелі було готове прийняти по необхідності всіх людей, що там проживали, але все обійшлось і наступного ранку все ж вдалося зробити останню прогулянку перед від’їздом по набережній міста Ашкелон і скупатися в прохолодному Середземному морі.
Отже дві медалі до кошику української збірної додали олександрійські «спартаночки», причому золото в українській команді було єдиним.